PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=197970}

Ciało dla Frankensteina

Flesh for Frankenstein
5,6 347
ocen
5,6 10 1 347
Ciało dla Frankensteina
powrót do forum filmu Ciało dla Frankensteina

7/10

ocenił(a) film na 7

"Flesh for Frankenstein" to film, który brany dosłownie wygląda jak psia kupa. Porównanie to, być może wulgarne a z całą pewnością zainspirowane chorobliwą fascynacją autora tematu fekaliami, bardziej urąga kupie. Film jest po prostu zły. Zły w znaczeniu kiepski, nie kojarzyć z szatanem, gdyż mogłoby to sprawić mu przykrość.
Gdyby jednak spojrzeć na "dzieło" Morrissey'a jak na twór o charakterze komediowym to nabiera ono bezwstydnych rumieńców. Sztuczne aktorstwo (ciekawie przedstawia się zestawienie przesadnie wyrazistego Udo Kier'a z lekko autystycznym Joe Dallesandro) zaczyna bawić, gówniany akcent barona i jego sługusa staje się tak za*ebisty, że zaczynasz szukać szkoły językowej, która ma go w swoim programie nauczania. Bezsensowne kwestie wypowiadane przez Kier'a stają się kultowe a scena (pozwoliłem ją sobie nazwać "kiss'er scene ;d) w której baron bez powodzenia namawia męskie zombie do pocałowania swojego żeńskiego odpowiednika (bardzo uroczego zresztą) trafia do mojego prywatnego panteonu najgenialniejszych (i zdecydowanie najśmieszniejszych) scen w historii kinematografii.
Ponadto w filmie jest kilka perwersyjnych scen, które zadowolą większość zboczeńców tego serwisu ;).

ocenił(a) film na 6
pawel_cimochowski

" (...) nie kojarzyć z szatanem, gdyż mogłoby to sprawić mu przykrość." - haha, ślicznie napisane <3 <3 <3

W ogóle fajny komentarz, zgadzam się z Tobą.

Dla mnie ten film sprawia wrażenie złego z premedytacją, a nie złego w wyniku nieudolności. Ponadto estetycznie i technicznie w sumie taki zły nie jest (znaczenie gorsze zdjęcia czy efekty były na porządku dziennym w tego pokroju produkcjach). Jeśli zaś nie traktować go dosłownie, to nawet nie jest taki głupi, bo można się w nim doszukiwać pewnej przypowieści na temat kilku uniwersalnych prawd.

PS: scena dekapitacji była super :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones