PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=497741}

Doktryna szoku

The Shock Doctrine
6,4 1 365
ocen
6,4 10 1 1365
Doktryna szoku
powrót do forum filmu Doktryna szoku
ocenił(a) film na 9
soundaround

"Opisując kryzys jaki wywołała terapia szokowa Balcerowicza Klein zatrzymuje się – jak większość jego krytyków – na początku lat 90. O tym, że dziś wszystkim grupom społecznym w Polsce żyje się lepiej m.in. dzięki metodom wówczas zastosowanym - nie wspomina, bo zgodnie z jej doktryną szok powoduje wyłącznie nędzę i spustoszenie"
---komu żyje się LEPIEJ???


natoludek

No właśnie, komu? Bo na pewno nie "wszystkim". Ja bym powiedział, że nielicznym.

Davus

OK, opublikowane na stronie "Polonii kanadyjskiej", więc wszystko jasne. Czasem się zastanawiam, dlaczego Polonia w Ameryce Północnej ma zerowe pojęcie o Polsce, skoro ta europejska wydaje się być bardziej "na czasie".

Davus

A wtedy każdemu się żyło dobrze ? Zawsze będą ci niezadowoleni :P
U autora recenzji źle dobrane słowo, ale wy krytykujący lepiej nie piszecie ;) Z waszych wpisów wynika, że w PRL-U wszystkim było dobrze :( taaa z samym octem w sklepach, kartkami na mięso itp., utrudnianiem wyjazdów zagranicę, produkcją wołającą o pomstę do nieba, państwem na kredytach, SB, wszędobylskim donosicielstwem itd. raj :P

ocenił(a) film na 1
pixi222

bynajmniej ocet za komuny był smaczny, a ten teraz kapytalystyczny jest be! smierdzi, jest kwasny i jest nie do wypicia!

edgarddavids

Z sałatą jest wyśmienity ;)

natoludek

Wszystkim których znam, a są to zwykli robotnicy. Od tamtego czasu stać ich na elektronikę, lepsze jedzenie, buty - standard mieszkań bardzo się poprawił i zrobiło się dosłownie kolorowo - przez powszechne remonty elewacji. Może to dla niektórych niewiele, ale myślę że dla tych, co sami nie mają ambicji stać się bogaczami to dużo. Nie piszę o sobie ja dopiero staram się wejść na rynek pracy i przyznaję że to trudne - ale przy starym systemie wcale łatwiejsze by nie było.

ocenił(a) film na 3
natoludek

Proste Panie - "za Gierka było lepiej"!
Rożnicę społeczne, bieda, bezrobocie, korupcja - to wszystko wina Balcerowicza (musi odejść!) a nie partyjniackich kolesi i sprzedajnych polityków którzy niekompetencją, klakierstwem i złodziejstwem dławią gospodarkę. Trza podwyższać podatki i dawać więcej na biednych. A jak biednych będzie więcej to znowu podwyższyć podatki i dać biednym jeszcze więcej! A jak ich będzie już naprawdę dużo to trzeba przywalić im jeszcze wyższe podatki żeby dać im jeszcze więcej. Pijmy na otrzeźwienie!
Tak podwyższać podatki i koniecznie zatrudnić więcej urzędników. Bo trzeba jakoś podzielić te tony zdartych z garba szmat i gonić tych co jeszcze chodzą w koszulach - tych co skarpety pochowali i gacie.... burżujów bezczelnych! Łapaj bogatego! - Wroga ludu - bo jeszcze biznes rozkręci, pracę komuś da i cały ten majdan stanie się niepotrzebny. Pani Krysia trzymając tę śliczną szklaneczkę z duraleksu nie zadzwoni już herbatą obwieszczając że to już przerwa, pan Antek nie rozpisze przetargu na długopisy dla kuzyna - tego sympatycznego blondynka. Urzędnicy będą niepotrzebni! Nie będzie małej sekretareczki ani wielkiej intendentki, nie będzie kontrolerów ani rewizorów! Nie będzie komu zajumać myta z fotoradarów, ni opłat za deszczówkę za nadparkowanie, za druczek, kwitek i pieczątkę. Nie będzie urzadasa, urzędnika, urzędniczka ani nawet urzedniczyny - Panie - nikogo nie będzie, nic nie będzie! Strach i trwoga!
Trzeba zatrzymać tych skarlałych, zaplutych reakcyjnych karłów! Egoistów! Śmierdzieli! Urzędnicy wszystkich krajów, łączcie się! Zanim ludziom przyjdzie do głowy że mogą sobie bez nas poradzić!

ocenił(a) film na 1
Eddy

precz z kapitalizmem niech zyje Karol Marks! Fryderyk Engels! i papcio Stalin, papcio Hitler oraz dziadzio Lenin! Niech Zyja! Daj nie istniejacy Boże w Polsce socjalizm w tedy wszystko kazdy bedzie miał komputer, telfon,telewizor,samochod, nikt nie bedzie głody, nikt nie bedzie umierał, kazdy bedzie na marsie, kazdy bedzie zbawiony, kazdy bedzie miał "mietki" papier w kiblu, kazdy bedzie szczesliwy i co najwazniejsze kielbasa bedzie smakowac tak jak za komuny!!!!!!!!! !!!! ! ! !! !!!1!!!! !!! !!!

natoludek

To pisał znawca polskiej historii z Kanady, to co się dziwić. Dzięki popiwkowi Balcerowicza popadały polskie firmy. Przemysł doprowadzono do upadłości. Pisanie po 20 latach, że poprawiło się. Komu ? Rośnie bezrobocie, ledwo dycha służba zdrowia i kolej. Ledwo spłaciliśmy dług Gierka, a Tusk zaciągnął nowy. "Jest super, jest super, więc o co ci chodzi". :>

ocenił(a) film na 1
Dama Karo

pogratuluj ludziom pokroju tej baby z filmu. chcielismy socjalizmu mamy socjalizm.

edgarddavids

Mamy ? Misiu socjalizm dawno upadł. Mamy za to cudowny kapitalizm - umowy śmieciowe i wyzysk.

ocenił(a) film na 1
Dama Karo

napisz mi kiedy ten socjalizm upadł i kiedy zaczal sie kapitalizm w Polsce.

ocenił(a) film na 10
natoludek

Chyba nie bardzo zrzumiałes przesłanie tego filmu. Ten film obnaża tendencje do prywatyzacji kosztem, społeczeństwa czyli jego faktycznego zubżenia. Bogaca się jednostki a państwa sie rujnuje.Tkzw doktryna Chicagoska. Kapitał gromadzą głownie ludzie pochodzenia żydowskiego.

ocenił(a) film na 1
mmgar

antysemita! i faszysta!

ocenił(a) film na 10
edgarddavids

to ty jestes faszystą i antysemitą

ocenił(a) film na 10
edgarddavids

Dziwne, że każdy którego boli krytya złych zydów krytykyjacych zwykla nazywa faszytsami lub antystemitami To sie zrobił juz wytarty slogan,. Tymczasem ja tylko bronie prawych zydów przed syjonistycznymi szakalami.

Film doktryna szoku ukazuje oblicze tych zydów szaklai syjonistycznych, którzy chcieliby zawładnąc całym światem. mam nadzieję, że te plewy odpadna z tego świata raz na zawsze. Ludzie musza sie przed nimi bronić.

Co do Pani Żelaznej damy to powiem jedno to przedstawicielka tej zbrodniczej doktryny. Tyle.

ocenił(a) film na 1
natoludek

socjalistom, którzy po obaleniu komuny wprowadzili w Polsce socjaldemokracje.

Ten film to propagandowe dno sam Goebbels lepiej by tego nie zrobił :). Socjalizm to doktryna szoku, szoku głodu, nedzy,biedy,chorób,wojny i ciagłego strachu. Ta pozal sie Boze baba powinna napisac ksiazke na podstawie swoich idoli jak Hitler, stalin,lenin mao zedong,che guevara,castro czy pol pot moze by wtedy zobaczyła jakie bzudry wypisała w doktrynie szoku.

Gdyby nie Thatcher to dzisiejsza polska mlodziez zdychała by w biedzie razem z ta angielska z braku pracy w Anglii.

A te ohydne babsko zwane naomi klien niech jedzie do korei pln czy do kuby bawic sie w socjalizm. na pewno by tam dlugo nie została.

Dzisiejsza sytuacja polityczna i ekonomiczna siegnela dna dzieki ludziom pokroju tej wstrętnej nie douczonej baby, ktora chce coraz wiecej socjalizmu w socjalizmie.

edgarddavids

boze co za debil i biedne dziecko z ciebie ! marny trolling! facepalm

ocenił(a) film na 1
Syrinx

wal sie to pisałem przed tym jak bylem w ciemnogrodzie po obejrzeniu filmu sie nawrocilem. Precz z kapitalizmem!

edgarddavids

slabo - postaraj sie lepiej;P

ocenił(a) film na 10
edgarddavids

prawda kacapów boli

mmgar

Leczcie się piewcy dobrobytu, albo otwórzcie oczy zanim sami ockniecie się w kieszeni banku lub na bezrobociu. Rozumiem 3-6% bezrobocia ale nie 13% i 2 miliony na emigracji. Trwanie od 1 do 1 i wegetację przerabiamy od 25 lat, pewnie niektórym to starcza. Założycie rodziny i będziecie mieć dzieci inaczej zaśpiewacie.

ocenił(a) film na 10
roverhalf

Lecz się więc , bo nie wiadomo do czego pijesz. mam dorosłe już dzieci i jakoś żyję, radzę sobie całkiem dobrze, ale mam jeszcze rozum, którym się posługuję i nie przeszkadza mi dobrobyt mój widzieć zło do jakiego wciągają ogłupiałych ludzi ci propagujący szkołę chicagowską, krytykowaną przez wielu naukowców. Film jest świetny i ukazuje prawdziwa tendencję oszustów spod znaku szkoły chicagowskiej. na pewno nie jest to film na rękę dla tych oszustów finansowego kantu za pomocą stosowanej doktryny szoku. A pro po nick twój wskazuje, ze jesteś pochodzenia żydowskiego i czujesz się oburzony krytyką.

mmgar

Albo nie czytasz albo naprawdę masz zryty łeb, bo moją wypowiedź traktowałbym jako pochwałę Naomi i przeciwko korporacjonizmowi i finansjerze. Moje żydowskie pochodzenie z mojego nicka wywnioskowałeś hahaha, ciekawe bardzo, może przyjrzyj się własnym korzeniom. Piszesz dzieci masz dorosłe i pewnie wyżartą emeryturkę to ci się dobrze żyje. Samemu lub we dwójkę to nie jest duży problem się utrzymać.

roverhalf

a propos, chyba naprawdę jesteś antysemitą

ocenił(a) film na 10
roverhalf

Krytyka żydów to antysemityzm według takich ja Ty. jak w związku z tym nazwiesz krytykę Polaków?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones