Bridgertonowie
powrót do forum 2 sezonu

Netflix rasiści?? XD

ocenił(a) serial na 8

Czy tylko mi wydało się podejrzane, że dla postaci o nazwisku sharma wybrano hinduskę jako aktorkę?? XD
W kolejnym sezonie pojawi się lady Kebab grana przez turczynkę?

leszek_kw

z tego, co pamiętam w książce była Kate Sheffield, więc wgl nie rozumiem, skąd zmiana nazwiska w serialu...

użytkownik usunięty
leszek_kw

aktorka grała hinduskę, która przyjechała z Indii, więc to chyba logiczne, że wybrali osobę pochodzenia hinduskiego. po za tym nazwisko odziedziczyła po ojcu, nie po matce (a więc Sharma a nie Sheffield, jak rodzina matki) czyli to w książce są jakieś niedociągnięcia

ocenił(a) serial na 7

W książce niedociągnięcia? Jakie niedociągnięcia, skoro tam nawet nie było nazwiska Sharma, a Kate i Edwina były białoskóre i wcale nie wróciły z Indii?

użytkownik usunięty
grandi_fossa

mnie akurat książka zupełnie nie interesuje, po co to oglądasz, wraz z innymi fanami książki, skoro już wiecie, że film to jest jakaś absurdalna fantazja pełna nieprawdy historycznej choćby takiej, że czarnoskóra osoba w czasach regencji przenigdy nie zostałaby królową Anglii? nie ma sensu tych dwóch rzeczy porównywać, książka była jedynie zajawką do fantazji scenariuszowych twórców filmu i zamiast miętolić jakie to niezgodne z książką po prostu obejrzeć. lub nie.

ocenił(a) serial na 7

Przepraszam bardzo, ale napisał*ś: "czyli to w książce są jakieś niedociągnięcia", co nie jest prawdą, a ja tylko Cię poprawiłam. Mój komentarz totalnie nie był o tym, co mi teraz wypominasz, więc nie rozumiem tej aluzji i nawiązywania do niezgodności historycznej, wtf

użytkownik usunięty
grandi_fossa

wtf to możesz do swojej kumpeli. jeśli ten serial nie odzwierciedla książki, bo 'nie było nazwiska Sharma, a Kate i Edwina były białoskóre i wcale nie wróciły z Indii' to po cholerę te dyskusje? to nie jest ewidentnie ekranizacja książki.

ocenił(a) serial na 7

To był fakt przytoczony do Twojego zdania o książce, które swoją drogą było nieprawdziwe xd Więc chyba czegoś tu nie zrozumiał*ś. Poza tym każdy fan książki ma prawo obejrzeć serial na jego podstawie i ma prawo to skomentować, więc ja nie rozumiem Twoich komentarzy, które coś narzucają.

użytkownik usunięty
grandi_fossa

skoro podobno to film na podstawie książki to mogłam wysnuć, że to w książce jest błąd, ale jak widać serial jest tylko dalekim echem książki. stąd takie dyskusje kto ma jak na nazwisko i skąd pochodzi są jałowe. masz jednak rację, narzucam. myślenie. trochę szersze niż to co 'miało być, bo w książce było napisane'. każdy nie-fan książki też ma prawo obejrzeć serial i zrozumieć go szerzej niż tylko 'one się tak nie nazywały'. już pierwsze sceny tej sagi pokazują jasno, że jest to serial politycznie poprawny, na dzisiejsze czasy, a tytuł to clikbait na czytelników. kłótnia o takie szczegóły jak nazwisko jakichś tam panien w tym obliczu to jałowa rozmowa. nie zauważyłeś albo łaś kompletnego rozjazdu podstawy tego serialu z książką Julii Quinn? Prawda historyczna. Skoro głową państwa w czasach regencji jest czarnoskóra kobieta, to dalsze porównania do książki są bez sensu. nie zrozumiałam jak wąsko wg ciebie muszę myśleć by skrytykować ten serial.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones