PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95510}

Largo

Largo Winch
7,3 1 927
ocen
7,3 10 1 1927
Largo
powrót do forum serialu Largo

hej/ oglądałam ten serial wieki temu i niestety nie mam do niego żadnego dostępu :( czy ktoś mi przypomni jak się kończył. tak trochę bardziej szczegółowo. wielkie dzięki ;)

ocenił(a) serial na 8
VfA

A mogłby ktos pow czy Yoy przezyje konczy sie sezon 1 jak zostaje postrzelona, prosze was bardzo ciekawa jestem

kasiak_88_19_19

z tego co pamiętam to będzie cała i zdrowa :)a czy ktoś zdradzi mi jak kończy się ten drugi sezon. Nie pamiętam :(

ocenił(a) serial na 10
VfA

nie wiem czy ostatnim odcinkiem nie był ten w którym Simon zostaje postrzelony ale nie dam sobie ręki uciąć. Mam nadzieje że na AXN puszczą drugi sezon.

ocenił(a) serial na 10
mariio18

wie ktoś może gdzie można znaleźć drugą serię Largo?

użytkownik usunięty
mariio18

Sprawa wygląda tak: są 2 wersje językowe serialu: angielska i francuska. I niedawno odkryłem, że w każdej z nich odcinki emitowane były w innej kolejności. W przypadku 1 serii różnice są niewielkie, w 2 już nieco większe. Sprawa wygląda tak: w wersji angielskiej jako ostatni emitowany był ten odcinek, w którym postrzelono Simona. W wyniku postrzału jedna nerka nadawała się do wywalenia. Okazało się, że druga jest także niesprawna. Potrzebny był więc dawca. Niestety nie była to prosta sprawa. Dodatkową trudnością był fakt, że Simon posiadał rzadką grupę krwi AB-. Okazało się, że John też miał grupę AB-, ale lekarze nie chcieli się zgodzić, żeby on był dawcą, gdyż jego nerki były, jakby to ująć, "mocno wyeksploatowane". Largo ściągnął do Nowego Jorku Vanessę - siostrę Simona. Przyjechała z nowym narzeczonym Armandem. Kiereński po paru dniach odkrył, że nowy wybranek panny Ovronnaz był oszustem, naciągaczem i złodziejem. W końcu sama Vanessa się przekonała, jaki Armand był naprawdę. W dniu, w którym miało się odbyć pobranie nerki, odkryła, że jej ukochany próbował coś podwędzić z biura Largo (niestety nie pamiętam, co to było). Gdy próbowała go powstrzymać, Armand zaczął grozić jej bronią. Na szczęście z pomocą przyszła jej Joy - nakopała Armandowi do tyłka i wezwała policję. Simona udało się uratować w ostatniej chwili. Dodam jeszcze, że we śnie nawiedzała Simona piękna kobieta. Okazało się, że był to duch jego zmarłej przedwcześnie matki.
Zaś w wersji francuskiej ostatni był ten, w którym zbliżało się Boże Narodzenie. Simon z Johnem lecieli gdzieś samolotem, Largo migdalił się w biurze z wtyką Zgromadzenia Adriatyckiego, a Joy i Georgij pili wódkę w bunkrze. W międzyczasie do budynku Grupy W wtargnęła banda facetów przebranych za Świętych Mikołajów, której szefem był jakiś psychol w okularach - nie pamiętam, o co im chodziło. Dostali się do biura prezesa, spacyfikowali Largo i tę kobietę. Simon zorientował się, że coś jest nie tak, powiadomił Joy i Kiereńskiego, między którymi o mały włos nie doszło do pocałunku. Oboje ruszyli przyjacielowi na pomoc. Niestety terroryści zablokowali windę. Joy i Georgij zostali uwięzieni. Na szczęście po jakimś czasie udali im się wydostać i powystrzelać tych gości jak kaczki. Po udanej odsieczy skontaktował się z nimi Simon i wspólnie śpiewają kolędę. Dziewczyna, z którą urzędował Largo, czyli wtyka Zgromadzenia stanęła przed swoimi przełożonymi i składała raport z nieudanej misji. Pozdro :-)

użytkownik usunięty

Jednak prawidłowa kolejność jest w wersji francuskiej, według której ostatni powinien być odcinek "Errors of Commission", ten który AXN wyemituje jutro o 16:00. Facet przebrany za Mikołaja wtargnie ze swoimi ludźmi do siedziby Grupy W. Dlaczego tak sądzę? Zwróćcie uwagę na wątek romansu Johna Sullivana i Celeste. Niedowiarkom polecam zajrzeć tutaj: http://www.largowinch.com/fr/tv/episode5.html

ocenił(a) serial na 10

właśnie włączyłem 2 sezon i mam pytanie do Ciebie 2 sezon nadawany na AXN zaczyna się od jakiejś scenki w której pokazuje się postrzeloną Joy plus jakieś urywki ale to chyba istnieje jakaś luka między odcinkiem ostatnim 1 serii a tym pierwszym odcinkiem 2 serii, jaka powinna być prawidłowa kolejność no chyba najpierw wątek z Nerio, który ożył powinien być wyjaśniony, a nie pokazany tylko w migawce podobnie z postrzeloną Joy

użytkownik usunięty
mate21

Żadnej luki nie ma. Na początku 1 odcinka serii II pokazywane są urywki 26 odcinka serii I. Zaś pierwsza scena to ta, w której Largo i John oczekują na rozmowę z prezydentem Romarii. Prezydent w końcu przychodzi, ale mówi, że musi przełożyć spotkanie. W międzyczasie Simon flirtuje z małolatą. Obserwowany jest przez doktor Kruger. John i Largo opuszczając ambasadę, widzą, jak dziewczyna na odchodne daje Simonowi swój numer telefonu. Potem podchodzi do nich doktor Kruger i informuje Largo, że chce sprzedać mu jego ojca. Nagle dostaje kulkę w plecy od Klausa Jaggera - tego samego, który postrzelił Joy. Largo i Simon ruszają zanim w pogoń. John zostaje z ranną lekarką, która po chwili umiera. Jagger ucieka, zaś Largo i Simon znajdują w bagażniku samochodu związanego Neria. Później okazuje się, że w rzeczywistości pod Neria podszywa się jego sobowtór, agent Zgromadzenia Adriatyckiego Alan Smythe. Działa wspólnie z Jaggerem. W międzyczasie Joy powoli wraca do zdrowia. Także wszystko zostało wyjaśnione i w tym przypadku nie ma pomyłki.
A prawidłowa kolejność odcinków 2 serii powinna być taka:
1. Bloodlines
2. Breed apart
3. Psycho killer
4. Skin deep
5. Scent of suspicion
6. Killer Cardignac
7. Hot property (zwróćcie uwagę, że na AXN lektor nie podaje polskiego tytułu tego odcinka)
8. Rest and relaxation
9. Down on the pharm
10. Cold hearted
11. Time in a bottle
12. Love hurts
13. Errors of Commision

To wg francuskiej wersji językowej. A wg angielskiej kolejność jest taka:
1. Bloodlines
2. Breed apart
3. Love hurts
4. Cold hearted
5. Skin deep
6. Psycho killer
7. Scent of suspicion
8. Killer Cardignac
9. Hot property
10. Rest and relaxation
11. Down on the pharm
12. Errors of Commision
13. Time in a bottle

I w takiej kolejności emitowano 2 serię na AXN. A teraz gwoli przypomnienia kolejność odcinków na Polsacie i TV4:
1. Bloodlines
2. Psychokiller
3. Breed apart
4. Skin deep
5. Hot property
6. Time in a bottle
7. Errors of Commision
8. Scent of suspicion
9. Rest and relaxation
10. Down on the pharm
11. Love hurts
12. Cold hearted
13. Killer Cardignac

Macie porównanie i sami widzicie - pomieszanie z poplątaniem. Być może zaraz mi się dostanie, ktoś być może powie, że napisałem głupoty. Ale ja wiem swoje - wersja francuska jest prawidłowa. Jak serial był emitowany na Polsacie i TV4 można bez problemu było zauważyć, że coś jest nie tak. Poznać można to było po wątku romansu Marissy i Georgija, oraz śmierci Marissy. W ostatniej scenie odcinka "Hot property", na Polsacie i TV4 wyemitowanego jako 5-ty, Alicia przychodzi do bunkra i informuje Kiereńskiego, że Marissa zginęła w pożarze. Kiereński jest zszokowany. Tymczasem w odcinku "Scent of suspicion", na Polsacie i TV4 wyemitowanym jako 8-my, mamy scenę, w której Georgij w windzie próbował wyciągnąć Marissie kolczyk spod bluzki. Przyłapali go na tym Alicia i Michel i rzecz jasna, odebrali to jako molestowanie. Cardignac chciał wszcząć przeciw Rosjaninowi postępowanie i posłać go na zieloną trawkę.
AXN emituje odcinki w wersji angielskiej w Ameryce uznanej za prawidłową. Na pozór wszystko jest w porządku, ale tylko na pozór. Tutaj znacznie trudniej wychwycić nieprawidłowość. A tą nieprawidłowością jest wątek romansu Johna i Celeste.
W odcinku 4 wersji angielskiej (Cold hearted) romans tych dwojga kwitnie. Simon spotyka Celeste w windzie. Po wyjściu z niej, dziewczynie wypada z kieszeni pojemniczek z kokainą. Simon natychmiast rozpoznaje narkotyk. Celeste wcale nie czuje się zażenowana. Mówi, że to tylko dla zabawy. Simon opowiada o wszystkim Joy. Następnego dnia rozmawia z Johnem o tym, co widział i na dodatek znajduje na biurku przyjaciela resztki działki. Nabiera podejrzeń, że Sullivan też bierze. Razem z Joy pod nieobecność Johna włamują się do jego sejfu, znajdują pojemnik z kokainą i zabierają go ze sobą. Następnego dnia John zauważa jego brak. Na końcu odcinka przychodzi do Simona. Zwierza mu się ze swoich problemów. Oświadcza, że zerwał z Celeste i prosi o pomoc. Simon daje mu adres terapeuty, u którego sam się niegdyś leczył.
W odcinku 10 wersji angielskiej (Rest and relaxation) Michel Cardignac widzi, jak Celeste umawia się z Johnem i wręcza mu w prezencie płytę z muzyką hip-hopową. Następnego dnia mówi o tym Alicii del Ferill. Boi się, że Celeste może być czyjąś wtyką. John przyłapuje go na plotkowaniu i prosi, żeby się nie wtrącał. Później sam nabiera wątpliwości i prosi Kiereńskiego, żeby sprawdził dziewczynę. Były agent KGB odkrywa, że Celeste w rzeczywistości ma na imię Louise, jest mężatką i w przeszłości pracowała w firmie, która wykończyła Cold Party. Sullivan postanawia porozmawiać szczerze ze swoją wybranką. Rozmowa nie kończy się dobrze. Celeste jest obrażona i wychodzi. Przedtem jednak oświadcza Johnowi, że jest z mężem w separacji. Na koniec odcinka odwiedza Johna w pracy i informuje go, że już nie chowa do niego urazy.
W 11 odcinku wersji angielskiej John i Celeste wybierają się razem na bal. Sullivan odkrywa, że jego dziewczyna bierze kokainę. Namawia go, żeby też wziął. Dyrektor Grupy W po pewnym czasie daje się namówić. Niestety przez swoje roztargnienie zostawia woreczek z narkotykiem w ubikacji. Znajduje go Cardignac. O swoim odkryciu informuje członków zarządu Grupy W. Nie ma wątpliwości, że któryś z pracowników firmy jest uzależniony. Na własną rękę prowadzi śledztwo. Woreczek z kokainą daje do przebadania Kiereńskiemu. Georgij odkrywa, że John wsuwał palec do środka. Informuje przyjaciela o wyniku analizy. Sullivan wszystkiemu zaprzecza, ale śledztwo będzie trwało nadal. Przeanalizujcie i oceńcie. Najpierw zrywał z Celeste i chciał się leczyć z narkotyków, a potem wrócił do niej i znów zaczął brać? Cud jakiś czy co? Chyba jasne, że coś tu się nie zgadza. W życiu takie sytuacje się zdarzają, ale myślę, że w tym przypadku mamy do czynienia z ewidentną pomyłką. Specjalnie przejrzałem jeszcze raz wyżej wymienione odcinki, by możliwie jak najdokładniej to zreferować.
A swoją drogą Simon chyba miał amnezję. Gdy John przyznał się, że bierze, z ust Simona padły słowa: "Wiedzieć o tym będziemy tylko my". Przecież doskonale wiedział, że o sprawie wiedziała także Joy. A Kiereński z Cardignacem chyba też się domyślali, choć otwarcie o tym nie mówili.
Pozdrawiam wszystkich fanów serialu! :-)

ocenił(a) serial na 9
VfA

I tak jakim odcinkiem by sie nie skonczyl, konczy sie to dupiato! Nie wyjasniony jest watek zgromadzenia adriatyckiego , powinno byc zakonczenie w ktorym ujawnieni sa czlonkowie i zgromadzenie zostaje razwiazane! W pierwszych odcinkach byl jakis manuskrypt, czy jakos tak w ktorym byli wypisani czlonkowie, myslalem ze ten watek jeszcze wroci. Serial super ale koncowka do bani, zawiodlem sie bardzo :(

ocenił(a) serial na 10
makavelipac_2

Sądzę, że taka dosyć nijaka końcówka świadczy tylko o tym, że zakładano kolejne odcinki serialu i w sumie się dziwię, że zaprzestano tylko na dwóch seriach, co trochę się odbija na zakończeniu, które w zasadzie nic nie wyjaśnia. Słyszałem tylko, że w pewnym momencie po zamachach 11 września serial stał się trochę niepoprawny politycznie, w końcu Largo tropił układ na szeroką skalę, w postaci Komisji Adriatyckiej, a niektórym to pewnie kojarzy się z inną funkcjonującą realnie grupą ludzi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones