PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=834092}

Terror: Dzień hańby

The Terror: Infamy
6,1 1 288
ocen
6,1 10 1 1288
Terror: Dzień hańby
powrót do forum serialu Terror: Dzień hańby

sądzę, że niepotrzebnie próbuje się porównywać na siłę tą produkcję z "Terrorem" anno domini 2018. Poza częścią tytułu nie mają ze sobą praktycznie nic wspólnego. Ale, gdyby już pokusić się o takie porównanie, to "Dzień hańby" przynajmniej po pierwszych trzech odcinkach wydaje się o wiele bardziej interesujący

ocenił(a) serial na 5
Dar0962

Z tego, co zauważyłam, większość komentujących porównuje oba sezony pod kątem klimatu i gry aktorskiej, nic poza tym. Właśnie stąd te niskie oceny. Pierwszy sezon miał bardzo gęsty i tajemniczy klimat, trzymał w napięciu od samego początku, a aktorzy swoją grą tylko to potęgowali. Drugi sezon tego nie ma. W moim odczuciu nie trzyma w napięciu, nie posiada klimatu i elementu zaskoczenia, bo właściwie większość wiemy już na starcie. Wiedziałam, że drugi sezon nie będzie bezpośrednią kontynuacją pierwszego i będą dzielić jedynie tytuł, tak też do niego podchodziłam i nadal jestem zawiedziona. Zwyczajnie się nudzę podczas oglądania odcinków a mamy ich już siedem. Dlatego też nie zgadzam się z tym, że drugi sezon wydaje się bardziej interesujący niż sezon pierwszy, ale to kwestia upodobań. Dla mnie ten sezon jest dość tanią i nieoryginalną kalką stu innych horrorów i jestem nim zwyczajnie zawiedziona, ponieważ zakładałam, że nie będzie ustępował klimatem poprzednikowi.

Mam tylko nadzieję, że przynajmniej zakończenie podniesie poziom, bo do końca pozostały zaledwie trzy odcinki.

ocenił(a) serial na 7
Necto

nic na to niestety nie wskazuje :-) robi się z tego powoli japońska bajka-horror

Dar0962

Absolutnie nie, moim zdaniem-slabizna i na sile to ciagna Japonczycy stojacy za realizacja Dnia hanby-aby ukazac jaka im sie dziala krzywda,mimo ich milosci i oddania dla USA..(bohater mimo ze rodzina wyslana do obozu na internowanie-dzielnie walczy dla Wuja Sama..)

ocenił(a) serial na 6
Dar0962

Z tąd że zestawiane jest to z pierwszym sezonem który był Genialny w porównaniu z tym. Gdyby to było autonomiczne dzieło miało by o wiele wyższe oceny gdyż jest to dzieło barrdzo dobre w swoim gatunku - Horor ze zjawami , voodo i takimi bajerami. No Ale jak mówiłem jest to niesłusznie zestawiane z serialem który opowiadał o czymś KOMPLETNIE innym. To jak zestawianie filmu "Zjawa" z Dicaprio z japońskim filmem "Klątwa". Każdy kto widział obydwa filmy wie że to nie ma sensu. Także podsumowując pierwszy sezon Terroru jest o wiele lepszy lecz dzieła te nigdy nie powinny być ze sobą zestawiane,

ocenił(a) serial na 6
mordarg

Te dwa sezony są ze sobą zestawione bo w jednym i drugim na tle wydarzeń historycznych są wplecione historie z legend - w pierwszym sezonie Eskimosów, w drugim Japończyków. Pierwsza część jest rzeczywiście bardziej dopracowana, w drugiej się trochę pogubili ale obie są ciekawe i świetnie wplecione w tło historyczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones