Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
powrót do forum 2 sezonu

Sauron...

ocenił(a) serial na 3

"Wiemy już, jakie będzie ostatnie ujęcie w finałowym odcinku . Amazon zakupił prawa do 50-godzinnego serialu. Od początku byli świadomi, że to taki rozmiar płótna. To duża historia z wyraźnym początkiem, środkiem i końcem. Są rzeczy w pierwszym sezonie, które zaprocentują dopiero w piątym. [...] 1. sezon zaczyna się od pytań: Kim jest Galadriela? Skąd pochodzi? Co przeszła? Co popycha ją do działania? Robimy tę samą rzecz z Sauronem w 2. sezonie. Wypełniamy brakujące elementy" - wspominają twórcy" O mój Boże, jak Galadriele.... czyli Sauron będzie dobrym pomysłowym chłopakiem, niedocenianym przez zhierarchizowaną i przestarzała strukturę władzy  Eru i Valarów a szczególnie Aulego, który nie toleruje inności Saurona  do póki nie przybył Melkor który dopiero docenił kunszt i pomysłowość Saurona..... tu także twórcy mogą dorzucić ostatni brakujący element, czyli mniejszości seksualne, bo Tolkien nigdzie nie napisał że Morgoth nie był Homo...

ocenił(a) serial na 9
Pallando

A co Cię to czy Melkor jest Homo czy nie? Jakiś homofob?
Ja stawiam nawet, że nawet w wizjach i zamysłach Tokena mógł być Homo.
Melkor był najpotężniejszy po Eru, ale był twórcą wszelkiego zła i grzechu, więc jak najbardziej pasuje żeby był gejem. Trochę tolerancji człowieku.

ocenił(a) serial na 3
NieMamSwojegoZdania

No nie, w świecie Ardy nie ma homoseksualizmu, po prostu, a Morgoth miał inne grzechy na sumieniu, w ogóle seksualności w odbiorze dzisiejszym nie jest zawarta w tym świecie i jest to celowe. Nie, nie mógł by być, jedyny celem dla którego by to zrobili były by kwestie polityczne i kulturowe, nie światotwórcze. Tolerancji na co , na dalsza dewastacje tego świata?

ocenił(a) serial na 9
Pallando

Świat Tokena jest analogią różnych mitologii w tym judeochrześcijańskiej. Melkor jest odpowiednikiem szatana, a homoseksualizm w mitologii judeochrześcijańskiej wywodzi się właśnie od szatana i jest w istocie zniewagą a nie przyjemnością i miłością. Przyjemność ma być z tego co rozumiem pokusą do dokonania takiego haniebnego bluźnierczego czynu jak akt homoseksualny.
Idąc tym torem nie widzę problemów z tym aby Melkor był homo.

ocenił(a) serial na 2
NieMamSwojegoZdania

Melkor homo - ciekawy pomysł. W serialu tego na pewno nie będzie. Dodaj sobie może do słownika "Tolkien" bo ci źle poprawia.

ocenił(a) serial na 9
nazuul

Chyba nie widziałeś nowych odcinków south park, dobrze poprawiam.

ocenił(a) serial na 1
NieMamSwojegoZdania

jak lubisz klimaty "south park" to 'pośmiej' (i beret ogarnij): https://www.youtube.com/watch?v=uI8SIQ8qhu8&t=159s

ocenił(a) serial na 9
kgibas666

Lubię south park, a ten film nie jest śmieszny :D
Ty chyba jednak nie oglądałeś south parka.

ocenił(a) serial na 1
NieMamSwojegoZdania

south park to oglądałem ze 20 lat temu... zresztą ten rodzaj poczucia humoru to nie patent z south park czy kapitana bomby... kto pamięta beavisa i buttheada ten wie... XD pozdrawiam \m/ https://www.youtube.com/watch?v=oMoaZLp0Xxo

kgibas666

że b&b mieliby być starsi od sp?... kuźwa, są o 4 lata

ocenił(a) serial na 1
Kwa

(k@rwa... wiedziałem że się ktoś przypierpapier@#%$&... i żeby nie było... to nie moje poczucie humoru (więc się nie znam) zawsze wolałem irracjonalne i abstrakcyjne np 'pythonów' :3 ) przyznasz że 4 lata to sporo... np dla czterolatka to całe życie XDDDDDDDDDDD

ocenił(a) serial na 1
NieMamSwojegoZdania

ps. jeśli lubisz takie poczucie humoru to mr.pickles i robot chicken są pewnie dla ciebie
https://www.youtube.com/watch?v=CPmmNQG9USE

https://www.youtube.com/watch?v=FHEcc6C9yco

ocenił(a) serial na 3
NieMamSwojegoZdania

Nawet upadek Numenoru w którym można dostrzec sporo analogii z biblijna zagładą Sodomy i Gomory, nie mówi nic o rozwiązłości seksualnej, mamy informacje o światyni Morgotha, o ofiarach, o Sauronie jako najwyższym Kapłanie , o ścięciu białego drzewa, prześladowaniu wiernych ale o homoseksualizmie ani słowa, tego nie ma w twórczości Tolkiena i jest to jak powtarzam zabieg celowy.

ocenił(a) serial na 3
Pallando

z tego co pamietam to Morgoth w jednej ze scen pożądał Luthien, ale Luthien była elfka, wiec nie był homo.

ocenił(a) serial na 1
NieMamSwojegoZdania

...Bauglir nie może być gayem... nie tylko dlatego że orientacja jest powiązana z miłością/przyjemnością a "czarne serce" pana ciemności jest wypełnione tylko i wyłącznie mroczną nienawiścią i zazdrością... ale głównie dlatego że ta postać jest antagonistą i amazon zwyczajnie nie ma jaj by przedstawić homoseksualizm powiązany z "grzechem i zepsuciem". swoją drogą skoro tak to kodyfikujesz, to widocznie sam jesteś "homofob" XDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

ocenił(a) serial na 9
kgibas666

Motywy nie mają znaczenia, homo istnieją i mają prawo istnieć i czynić swoje grzechy. Jestem absolutnie tolerancyjny, bo kim jestem żeby ich oceniać i wykluczać?
Melkor, w ujęciu genezy postaci, jest odpowiednikiem judeochrześcijańskiego szatana, a wszelka sodomia jest szatańskim dziełem, więc nie widzę problemów aby był homo.
I nie insynuuj mi tu homofobicznych faz, naucz się tolerancji :)

ocenił(a) serial na 1
NieMamSwojegoZdania

Morgoth nie może być homo bo amazon nie przeniesie "chrześcijańskich moralnych kręgosłupów" do swojej produkcji. niezależnie od tego czy tak było u Tolkiena czy nie... zwyczajnie mają to w 'dupie' bo "propaganda poglądów" jest ważniejsza.
skąd pomysł że nie umiem w "tolerancję"??? i to w stylu około-judeo-chrześcijańskim????????????????? XD (zabawny pomysł, równie zabawny jak spodziewanie się od korpo które już udowodniło gdzie ma "tradycję Tolkienowską" że będą się czymkolwiek tam sugerować... zwłaszcza po tym jak się tym zabiegom przyklaskiwało i wystawiło 9/10 XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD)

ocenił(a) serial na 9
kgibas666

Serial bardzo lubię i od dziś każdego dnia będę marzył, że zrobią Melkorowy wątek homoseksualny. Wtedy wszystko będzie na swoim miejscu, a ja z miejsca zmienię ocenę na 10, w imię tolerancji plując w twarz wszystkim którym nie pasowałby wątek homoseksualny w RoP!

ocenił(a) serial na 2
NieMamSwojegoZdania

Ciekawe kryteria oceny. Aktualne 9 to z czego wynika, z czarnego elfa?

ocenił(a) serial na 9
nazuul

Z fajności serialu i spodobanka.

ocenił(a) serial na 2
NieMamSwojegoZdania

Dziękuję za wyczeprującą odpowiedź.

ocenił(a) serial na 9
nazuul

Nie ma sprawy :)

ocenił(a) serial na 1
NieMamSwojegoZdania

..............ale ja nie mówiłem że wątek homoseksualny mi w ROP nie pasuje... on JAK NAJBARDZIEJ tu pasuje :) tyle że w wykonaniu jakiegoś protagonisty, nie antagonisty. (ale się rozmarzyłeś... tak bardzo że przypadkiem się też "obnażyłeś" i już wiadomo za co oceniasz. to teraz się dowiedz że nic nie różni cię od tych prawicowych "hejterów" którzy za "czarnoskórych" dają 1/10 ty robisz to tylko w drugą stronę :3 )

ocenił(a) serial na 10
kgibas666

Brawo, ale mu pojechałeś, w końcu ktoś dojechał tego trolla lewaka.

ocenił(a) serial na 1
Cukiereczek007

:3 pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 10
kgibas666

Buziaczki :*

ocenił(a) serial na 9
Cukiereczek007

Magda, jak Ty się nie znasz.

ocenił(a) serial na 10
NieMamSwojegoZdania

Odezwał się ten co się zna, Ty nawet nie rozumiesz, że Tolken nie pisał nic o tym, że Melkor to gej.

ocenił(a) serial na 1
NieMamSwojegoZdania

...ależ poznała się jak najbardziej... przede wszystkim na twoim światopoglądowym szowinizmie, oczekiwaniach szacunku do "braku szacunku" i tolerancji do "braku tolerancji" ;)

ocenił(a) serial na 9
kgibas666

Jakim braku szacunku i braku tolerancji? Rozwiń proszę, bo z tego co widzę jestem jedną z najbardziej tolerancyjnych osób piszących na tym forum.

ocenił(a) serial na 1
NieMamSwojegoZdania

...no dobra, nabrałem cie troszeczkę XD każdy kto podziela jakiekolwiek światopoglądy jest odrobinkę "szowinistą" bo nie da się podzielać zdania i przyznawać mu słuszności nie zakładając że to co słuszne jest nadrzędne nad tym co bzdurne XDDDDDD a z tym "szacunkiem" i "tolerancją" to chyba zrozumiałeś zbyt "prostolinijnie". pewnie jesteś (tzn ja wierzę że jesteś) osobą pełną szacunku i tolerancji (i to w sumie, samo w sobie jest spoko)... tylko że może właśnie aż za bardzo troszkę 'jesteś'. przez co zaczynasz "tolerować" trendy bzdetne, roszczeniowe, i pretensjonalne. "wolność" sama w sobie nie jest niczym złym ale "wolność" faktycznie "wolna" jest w praktyce "chaosem" a ten zawsze w końcu zacznie sam siebie ograniczać, czy wręcz kneblować. i tak oto dożyliśmy demokratycznych czasów w których mniejszości toksycznie "terroryzują" większość.... nie broń tego kolego bo to "rak"... (tzn to tak faktycznie wcale nie "mniejszości" ale "cwaniacy samozwańcy" mianujący siebie samych "oficjalnym głosem" tych mniejszości). pozdrawiam.

kgibas666

bingo

ocenił(a) serial na 1
Kwa

w sensie "bingo pier..lisz głupoty" czy "bingo, masz rację, moja babcia ze strony matki też zawsze tak mówiła..." :3

kgibas666

pacz, kuźwa, fmwb nie może policzyć naszego podobnieństwa. Owszę prdlisz, ale tak kuźwa zabawnie, że nie chce mi się tego wyjaśniać

ocenił(a) serial na 1
Kwa

...dlaczego nie może...? ja nic nie ukrywałem na koncie... wylane mam na sąsiadów i rodzinę XD

kgibas666

bo jest cienką pipą?

ocenił(a) serial na 1
Kwa

"cienkie pipy" u mnie zawsze na "grubym" propsie :'(

kgibas666

"jest", a nie "jesteś"

NieMamSwojegoZdania

"ale był twórcą wszelkiego zła i grzechu, więc jak najbardziej pasuje żeby był gejem. Trochę tolerancji człowieku" <- aha haha ha ha huuuu hu huu

ocenił(a) serial na 9
Kwa

No cytujesz mie. Dobrze powiedziałem, pasuje.

NieMamSwojegoZdania

mogę odpowiedzieć, ale możliwe że zaboli. decyduj

ocenił(a) serial na 9
Kwa

A ciekawe, słyszałem kiedyś takie powiedzenie, że słowa ranią, ale nie spotkałem się jeszcze z czymś takim :D
Proszę, jestem ciekaw jak tak zapowiadasz, powiedz mi :D

NieMamSwojegoZdania

Są tacy ludzie, którzy nie mogą robić dwóch rzeczy jednocześnie, np. iść i czytać, czy mówić i oddychać. Tell me, czemu piszesz rzeczy sprzeczne i nie dostrzegasz tego? 1/ deklaratywnie nie jesteś homofobem; 2/ jesteś tolerancyjny ==> why zatem stwierdzasz, że Melkor będąc czystym złem, może być ukazany jako gej? Weśśś?! Naprawdę nie widzisz tego zafajdanego dysonansu? On Ci nie wyje w Twojej kreacyjnej i kreatorskiej głowie? Nie kum kum? If gej, afroameryk, rdzenny ameryk, kato, judai, inny są o'k, bo są istotami ze swoim potencjałem intelektualnym, a jedyne, co może rzutować na opinię, jest ich działalność, czynienie, to why wcielenie zła, czysty evil, mógłby być gejem? W Twojej opinii. Mógłby być każdym i wszystkim. A ukazywanie zła, jako skłonności do baraszkowania w obrębie własnej płci jest naprawdę bardzo paździerzowe i zakorzenione w historii przedstawiania, od której odchodzimy. Uwiera nas to, mamy z tym problem, czytam opinię, że afro Arielka i hobbici, że feminizacja Tolkiena, że be. Bo Tolkien (ofc nie Arielkę) napisał tak, a nie inaczej. Wuj z tym. Tolkien żył w czasach przed przełomem i przed odkryciem tolerancji.
o'k, unikając eseistyki, tyle miałam do powiedzenia.

ocenił(a) serial na 9
Kwa

Strasznie ciężko Cię zrozumieć, tak piszesz jak mój kolega co jak jest nie bierze leków to tak pisze, ale chyba mniej więcej rozumiem co masz na myśli.
Nie widzę tu sprzeczności - uważam potencjalny homoseksualizm Melkora, jeśli by się pojawił, za wartościowy i godny uznania, nawet przez chwilę nie pisałem inaczej - nie wiem jak lepiej mógłbym spełnić definicję tolerancji, bo to dokładna definicja.
To nawet pasuje do świata powstałego w czasach i kraju Tokena - wtedy jeszcze w imperium brytyjskim homoseksualizm uważano za przestępstwo i karano więzieniem, jak mord i inne takie - wszystko pasuje, od aspektu historycznego, aż po okazanie tolerancji a nawet wsparcie w postaci reprezentacji grzesznych preferencji seksualnych w serialu dla dzieci i dorosłych.
Wszystko mi pasuje.
Tylko dlaczego jest Cię wielu?

ocenił(a) serial na 3
Kwa

Wuj z tym. Tolkien żył w czasach przed przełomem i przed odkryciem tolerancji.


oj, a wiesz skąd sie wywodzi to pojęcie ? Ano z łaciny - 'tolerantia'. A jej idea była dyskutowana już w sredniowieczu.

ocenił(a) serial na 3
Kwa

Tolkien żył w czasach przed przełomem i przed odkryciem tolerancji.


Przełomem czego ? Oraz, gdzie i jak wyznaczasz granicę - historycznie - "przed" i "po" odkryciu tolerancji ? Bo o ile wiesz to Tolkien żył w latach 1892 - 1973 zatem, gdzie dla ciebie jest ta cezura "odkrycia tolerancji"? W latach 70tych? Wczesniej? Później? I o jakiej tolerancji (jak zdefiniowanej) mówimy i wobec czego lub kogo?

ocenił(a) serial na 8
NieMamSwojegoZdania

Daj spokój człowieku nie zarządzaj tu Love parady Tolkien i tak już mało w grobie się nie przewracał Udało się wycisnąć obok książki całkiem fajną historię i po co teraz w pył to zamieniać tylko ze względu na homo -miękiszony

Pallando

Jeden z najgłupszych wątków jaki widziałem na FW, a jestem tu już od ponad 13 lat. Brawo!

ocenił(a) serial na 1
Urbanovski

Podobało mi się. Śmiechłam w głos. PanaTolerancyjnego i resztę do kabaretu powinni dać.
Sama podniosłabym ocenę RoPała gdyby Melko był homo, ale to się nie stanie. Od tego są FF, a nie (mierne) adaptacje.

ocenił(a) serial na 3
Pallando

1. sezon zaczyna się od pytań: Kim jest Galadriela? Skąd pochodzi?



1 sezon zadał niewlasciwe pytanie - to w ogóle nie powinna byc historia Galadrieli a raczej początków Numenoru z jednej, oraz wędrówek i machinacji Saurona z drugiej. Galadriela jesli by miała tam wystepowac to może w kilku scenach, jako 2 go czy 3 cio planowa doradczyni.

ocenił(a) serial na 8
Pallando

Morgoth był przedstawiany jako ten zły, ale bez przesady... są pewne granice.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones